סגולות המים

סגולות המים של מעיינות חמי יואב

ייחודם של המים התרמו מינראליים בחמי יואב הוא באיכותם המעולה ובריכוז מינראלים וגופרית שבהם. הוכחה לריכוז הרב של המינראלים וגופרית ניתן להרגיש כבר בכניסה לאתר בריח הגופרית האופף אותו ובתחושה של המים על הגוף.

מהן באמת סגולות המרפא של המים המיוחדים הללו ?

המים מזרזים את פעולת חילוף החומרים ומאיצים הרזיה, מחדשים את תאי העור, גורמים להפרשת שומנים וזיעה ולפיכך, מטהרים את הגוף זאת בנוסף לתחושת שחרור והפגת לחצים ומתחים. החום של המים התרמו מינראליים גורם להרחבת כלי דם היקפיים ועל ידי כך מוריד את לחץ הדם, מעלה את הדופק ומשפר את תפוקת הלב. מחקרים רפואיים שנעשו בחמי יואב מציגים תוצאות המראות כי המים משחררים מכאבים גופניים ומסייעים במידה ניכרת לריפוי מחלות ריאומטיות ודלקות פרקים.

הפוקדים דרך קבע את חמי יואב מדווחים על בריאות טובה. את חוסנה של מערכת החיסון שלהם הם מייחסים לכוחם של המים התרמו- מינראלים וגופרית.

המים של חמי יואב הם תוצאה של מים שלפני רבבות שנים חלחלו לאדמה עד שנתקלו בשכבת סלע אשר מנעה מהם להמשיך לחלחל.מעל שכבת הסלע, בעומק של 1,500 מטר, נוצר אגם תת-קרקעי של המים אשר ספחו בדרכם מינראלים וגופרית מומסים מן האדמה. הסלע הרותח מחמם את המים, ומכאן הטמפרטורה המיוחדת וערך המינראלים וגופרית הגבוה שלהם.
מעומק של 1,500 מטר, עולים המים בבאר ארטזית עד לכ- 70 מטר מתחת לפני הקרקע, ומשם הם נשאבים בשאיבה מבוקרת ל”חמי-יואב”. המים מגיעים לבריכות בטמפרטורה טבעית של 39 מעלות צלזיוס ומכילים גופרית בריכוז של 39 מ”ג לליטר ומינראלים וגופרית החשובים לבריאות.המים מגיעים לבריכות ולעיסוי המימי היישר מהקידוח, ולאחר הרחצה זורמים הלאה אל האגם הסמוך.

המים התרמו-מינראלים וגופרית בחמי יואב מתחדשים כל העת ע”י זרימה קבועה, ללא התערבות חיצונית וכך נשמר חומם הקבוע, תכולתם וניקיונם.

קראו עוד – חמי מרפא – האמת שמתחת למים: מאת פרופסור משה טישלר, מנהל מחלקה פנימית בשרות הראומטולוגי, ביה”ח אסף הרופא.

קראו עוד – טיפולים במחלות ראומטיות באתרי מרפא: מאת פרופסור שאול סוקניק, מנהל מחלקה פנימית ד’, ביה”ח סורוקה.

PH המים6.92
 תרכובות גופריתH2S11.7
גופריתS15.0
נתרןNa583.0
סיליקהSi7.47
סולפאטSO423.0
פלואורידF0.95
 סיליקאטיםSiO216.0
סולפידיםכ- S24.4
אמוניהכ- NH42.9
ניטראטNO36.9
בורB1.0
בוריוםBa1.75
סידןCa94.5
אשלגןK30.5
מגנזיוםMg45.0
כלורידיםCL1347

ההבדל הוא
במים

מים תרמו מינרלים טבעיים לחלוטין, הנשאבים
מבטן האדמה ומתחדשים בכל עת,
בעלי סגולות בריאותיות מהטבע.

עד עומק של 124 מטר מתחת לפני הקרקע- אבן חול גירית / כורכר
עד עומק של 193 מטר מתחת לפני הקרקע – חרסית וחוואר
עד עומק של 370 מטר מתחת לפני הקרקע – קירטון וגיר קירטוני
עד עומק של 725 מטר – דולומיט ודולומיט קירטוני
עד עומק של 1220 מטר מתחת לפני הקרקע  – דולומיט אפור
עד עומק של 1525 מטר מתחת לפני הקרקע  – גיר אואוליטי אפור